Sasuke Uchiha

31. března 2008 v 16:42 | Anne17 |  Postavy
logoJméno : Sasuke Uchiha
Narozeniny : 23.července
Věk : 12 let
Sasuke je genín ze skryté vesnice v listí. Je v týmu spolu se Sakurou Haruno a s Naruto Uzumaki. Na akademii byl vždycky nejhezčí kluk,a tak se stal velkým cílem Iny a Sakury. I v týmu se považuje za nejlepšího. Představuje si Naruta jako totálního ubožáka. Jeho největším cílem je najít a zabít svého bratra,Itachiho Uchihu,protože mu vyvraždil celou rodinu. Podle seriálu se jednou vrátil z tréninku házení shurikenem a viděl celý svůj klan vyvražděný a dozvěděl se,že si bráška Itachi zkoušel své schopnosti. Doma ho Itachi ještě podrobil psychologickému mučení pomocí techniky Mangekyou Sharingan (kaleidoskopický Sharingan). Itachi Sasukemu řekne jednu z nejznámějších hlášek ze seriálu, kterou ještě posílí jeho nenávist:
"Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď."
Sasukeho samotného klan považoval za menšího atd.,proto nebyl zrovna moc trénovaný rodiči. Zato jeho bratr,Itachi,byl. Podle rodičů byl dokonalý,což Sasukeho jistě štvalo. Až později se rodiče začali ohlížet po Sasukemu,který zvládl Goukakyuu no Jutsu (oheň: technika velkého fireballu),což je podle klanu zkouška dospělosti.
Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.
Techniky
Sharingan
Chidori (1000 ptáků)
Chidori Nagashi (proud tisíce ptáků)
Katon: Housenka no Jutsu (oheň: plivání ohně)
Katon: Ryuuka no Jutsu (oheň: technika dračího ohně)
Kage Buyou (stín tančícího listu)
Shishi Rendan (lví kombo)
Soufuushasan no Tachi (pohyblivý větrný mlýn se třemi lopatkami)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (oheň: technika velkého fireballu)
Kage Shuriken no Jutsu (technika stínového shurikenu)
Shunshin no Jutsu (technika chvění těla)
Bunshin no Jutsu (technika klonu)
Nawanuke no Jutsu (technika úniku na laně)
Kawarimi no Jutsu (technika přemístění)
Hayabusa Otoshi (sokolí útok)
Henge no Jutsu (přeměna)
Zajímavosti
Zdá se, že Sasuke je levák. V manze i v anime preferuje hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze v levé ruce, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Avšak Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části Chuuninské zkoušky používá pravou ruku. Další zajímavostí je, že na rozdíl od Kabuta nebo ostatních poddaných, Sasuke nikdy Orochimaru neoslovuje Sensei (mistře). Podle oficiálního databooku jsou Sasukeho oblíbená jídla rajčata a rýžové kuličky. Jeho nejméně oblíbené jídlo je natto (kvašené fazole a soja). Také nemá rád bonbóny. Jeho oblíbená fráze je "chikara" (síla, moc). Jeho záliby jsou trénink a procházky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama